loading...

کوتی موزیک

سیستم ارسال پیامک چه قابلیت هایی دارد ؟

helen بازدید : 134 پنجشنبه 28 مرداد 1400 نظرات ()

سیستم پنل اس ام اس و پیامک چه قابلیت هایی دارد ؟

ارسال بر اساس تفکیک جنسیتی و رده سنی

ارسال از دکل های BTS ایرانسل

ارسال SMS به صورت تکی و گروهی و نظیر به نظیر

ارسال SMSبا پیشوندو نام ونام خانوداگی مخاطبین و با زبان های مختلف .فارسی ، انگلیسی و…

تخمین هزینه ارسال قبل از ارسال نهایی و استفاده از پیامک های الگو

لیست پیام های ارسال شده و وضعیت آنها با امکان جستجو و فیلتر


دریافت پیام و رویت لیست پیامهای دریافت شده با امکان جستجو و فیلتر

زمانبندی و ارسال SMS اتوماتیک در تاریخ و ساعت خاص و مشخص نمودن تعداد تکرار پیامک

ارسال SMS منطقه بندی و ارسال به تفکیک پیش شماره و شهر و کدپستی سراسر ایران

مدیریت دفتر تلفن ، ثبت اطلاعات کامل و گروه بندی مخاطبین

پاسخگویی خودکار به SMS های دریافتی (منشی) و صندوق انتقادات و پیشنهادات

ارسال SMS با نام و نام خانوادگی ، پیشوند و کلمات کلیدی مورد نظر

اضافه کردن فیلدها نا محدود برای هر گروه دفترچه تلفن

ارسال SMS مشاغل به تفکیک رسته و شهرستان

ارسال SMS بین المللی . به ۸۱۹ اپراتور در ۲۲۰ کشور

ارسال SMS کارت ویزیت ، WAP ، نظیر به نظیر

سیستم پاسخگوی خودکار .پاسخ هوشمند و پارامتریک به SMS های دریافت شده

مدیریت و ارسال SMS اتوماتیک تبریک ها و سالگردها و اختاریه ها

نظرسنجی و آمارگیری از طریق پیام کوتاه ( در صورت تهیه خط اختصاصی )

برگزاری مسابقات ، نظر سنجی و گراف آنلاین ، اعلام برنده و آزمون ها مبتنی بر SMS و …

معرفی باتری آلکالاین

helen بازدید : 119 چهارشنبه 29 ارديبهشت 1400 نظرات ()

معرفی و خرید باتری از نوع باتری آلکالاین

باتری ها انواع مختلفی دارند که فناوری ساخت هر کدام با دیگری متفاوت است و حتی به همین دلیل میتوانند کاربرد های متفاوتی نیز داشته باشند.در هر وسیله ای با توجه به نیاز آن و با توجه به نیاز مصرف کننده اقدام به استفاده از انواع باتری ها می شود.هر کدام از باتری ها ساختار متفاوتی را دارا می باشند که در میزان جریان دهی و میزان ولتاژ و سایر چیزها تفاوت دارند.

 

 

باتری های الکالاین به دلیل عمر بالا و ویزگی های فنی که دارند در بسیاری از موارد جایگزین بسیار مناسبی برای باتری های قلمی و نیم قلمی به شمار می روند. از این رو در این مقاله به معرفی و خرید باتری او باتری آلکالاین پرداخته ایم تا شما را در این رویه راهنمایی کنیم.

باتری آلکالاین (Alkaline)

 

باتری آلکالاین پرکاربردترین نوع باتری‌های‌ جهان هستند که توسط مهندس کانادایی لوئیس آوری در سالهای‌ ۱۹۵۰ و زمانیکه برای شرکت اِوریدی باتری کار می ‌کرد اختراع شد. در ۹ اکتبر ۱۹۵۷ لوئیس اوری و کارل کردش پی.ای مارسال حق اختراع باتری‌های آلکالاین را در ‌ایالات متحده آمریکا به ثبت رساندند. باتری های آلکالاین در سال ۱۹۶۰ به صورت تجاری وارد بازار شدند .‌این نوع باتری‌ها انواع مختلفی دارند از جمله باتری‌های لکلانشه و بعضی از باتری‌های قلیایی اما باتری قلمی آلکالاین معروف‌ ترین نوع ‌این باتری‌ها است که در اکثر وسایل الکترونیکی همانند ساعت دیواری، کنترل تلویزیون و… بکار می‌رود.به طور کلی این باطری ها با واکنش میان روی و دی اکسید مگنزعمل می کنند.باتری های آلکالاین داری دو نوع غیر قابل شارژ و شارژی هستند  کهونوع شارژی آن با استفاده از شارژر مخصوص خود شارژ می شود و امکان استفاده مجدد را دارد.از لحاظ ظاهری باتری های آلکالاین شکل و ظاهر مختلفی دارند اما از رایج ترین آنها میتوان استوانه ای یا همان قلمی ها را نام برد.

ساختار باتری آلکالاین

در باتری‌های آلکالاین لکلانشه یک میله‌ گرافیتی در مرکز باتری بعنوان قطب مثبت و لایه‌ نازکی از فلز روی در اطراف باتری به عنوان قطب منفی آن، معمولاً زیر پوششی از پلاستیک و یک لایه‌ حلبی قرار دارند و تا زمانیکه قطب منفی باتری (فلز روی) کاملاً از بین نرفت ، باتری کار می‌کند. البته با تعویض فلز روی، می‌توان باتری را دوباره استفاده کرد، ولی معمولاً کسی ‌این کار را انجام نمی‌دهد.

باتری آلکالاین لکلانشه معمولاً برای مدار‌هایی با جریان کم مناسب هستند و اگر جریان زیادی از باتری کشیده شود، به علت تولید گاز‌هایی مانند هیدروژن و آمونیاک و وقوع واکنش ‌های ناخواسته در درون باتری و در اطراف کاتد (قطب مثبت) و آند (قطب منفی) به سرعت ولتاژ باتری کم می شود و در ‌این صورت عمر مفید باتری کاهش می ‌یابد. در واقع با تولید گاز لایه‌ای عایق در داخل باتری ‌ایجاد شده و مانع از عبور جریان می ‌شود.

در باتری‌های آلکالاین قلیایی قطب مثبت مخلوطی از گرافیت و اکسید منگنز است که در اطراف باتری و زیر پوششی از یک لایه‌ پلاستیکی و یک لایه‌ حلبی قرار دارد و قطب منفی یک میله‌ برنجی در وسط باتری است که تا هنگامیکه خورده نشود، باتری کار می‌کند.

در باتری‌های آلکالاین قلیایی هیچ واکنش ناخواسته‌ای در داخل باتری رخ نمی‌دهد بعلاوه باتری‌های قلیایی کمتر نشت می کنند و در محدوده گسترده‌ای از دمای محیط می توانند کار کنند به همین دلیل می‌توان از‌ این باتری‌ها برای مدت زمان بیشتری استفاده کرد .

 

در مقاله دلایل برتری باتری آلکالاین از سایر باتری ها "WHY ARE ALKALINE BATTERIES BETTER THAN OTHER TYPES" که در وبسایت Voniko منتشر شده است می توانید  اطلاعات تکمیلی در این زمینه را مشاهده نمایید.

 

مزایای باتری‌های قلیایی نسبت به باتری‌های لکلانشه

 • شدت و قدرت تخلیه بالاتر
 • مقاومت داخلی کمتر و ثابت تر
 • هزینه تخلیه در ساعت اقتصادی تر
 • زمان نگهداری بهتر و بیشتر
 • مقاومت بیشتر در برابر تخلیه مداوم و شیب مناسب تخلیه
 • طول عمر بیشتر
 • خرید باتریبه صورت به صرفه و اقتصادی
 • در باتری های لکلانشه آتد دیواره را تشکیل می دهد و کاتد در محفظه آتد قرار می گیرد
 • در باتری های آلکالاین کاتد دیواره را تشکیل می دهد و آتد درمحفظه کاتد قرار می گیرد

انواع باتری آلکالاین

باتری‌های آلکالاین هم به صورت قابل شارژ و هم به صورت غیر قابل شارژ موجود هستند. البته مدل قابل شارژ آن زیاد متدوال نیست چراکه بازدهی کمی دارد. علاوه بر ‌این خاصیت ، تفاوت دیگر بین ‌این دو باتری ‌این است که ظرفیت باتری‌های غیر قابل شارژ آلکالاین از نوع شارژی آنها یک سوم بیشتر است.البته باتری های شارژی آلکالاین مزیت های خاص خود را نیز دارند که از جمله این مزیت ها میتوان به قابل استفاده مجدد بودن و همینطور صرفه جویی در هزینه در دراز مدت اشاره کرد.

باتری آلکالاین غیرشارژی:

این باتری‌ها انرژی مورد نیاز خود را از ترکیب بین روی و دی اکسید منگنز تامین می کنند. ‌این باتری‌ها را نباید با انواع دیگر باتری‌ها به صورت همزمان در یک دستگاه الکترونیکی استفاده کرد چراکه موجب نشتی پتاسیم هیدروکسید شده که در صورت تماس با پوست و چشم موجب حساسیت می شود.

همچنین باتری آلکالاین غیرشارژی را نباید شارژ کرد و بهتر است با زباله های قابل بازیافت دور ریخته شود. بین ۶۰ تا ۸۰ درصد باتری‌های تولید شده در جهان از ‌این نوع است و میزان تولید ‌این باتری‌ها سالانه به بیش از ۱۰ میلیارد عدد می رسد.

این باتری‌ها با توجه به‌ اینکه در چه وسیله‌ای قرار می گیرند و چه میزان جریانی از باتری گرفته می شود، ظرفیت متفاوتی از ۷۰۰ تا ۳۰۰۰ میلی آمپر بر ساعت نشان می دهند. برای مثال ظرفیت یک باتری آلکالاین سایز AA در صورت استفاده در دستگاهی کم‌ مصرف می‌تواند تا ۳۰۰۰ میلی‌آمپر ساعت نیز برسد؛ اما اگر جریان افزایش پیدا کند (برای مثال جریان ۱ آمپری در دوربین‌های دیجیتال) ‌این ظرفیت تا ۷۰۰ میلی‌آمپر ساعت کاهش پیدا خواهد کرد. ولتاژ باتری‌های آلکالاین بسته به ظرفیت باقی ‌مانده و بار روی باتری متغییر است.

100%

90%

80%

70%

60%

50%

40%

30%

20%

10%

ظرفیت

1.59V

1.44V

1.38V

1.34V

1.32V

1.30V

1.28V

1.26V

1.23V

1.20V

تحت بار صفر

1.49V

1.35V

1.27V

1.20V

1.16V

1.12V

1.10V

1.08V

1.04V

0.98V

تحت بار 330mw

باتری آلکالاین شارژی:

این نوع از باتری‌های آلکالاین به صورت اختصاری  RAM (Rechargeable Alkaline Manganese)خوانده می‌شوند برای اولین‌ بار در سال ۱۹۹۲ معرفی شدند و ظرفیت کمتری نسبت به مدل غیرشارژی خود (حدود دوسوم باتری‌های آلکالاین غیر شارژی) دارند.

قابلیت شارژ و استفاده مجدد و نرخ دشارژ خودکار پایین (عمر قفسه‌ بالا) از مزایای‌ این نوع باتری‌ها می‌باشد که برای بسیاری از مصرف کنندگان قابل توجه است زیرا که از ایجا هزینه های اضافی جلوگیری می شود و همینطور میتوان به مدت طولانی تری از باتری آلکالاین شارژی استفاده کرد.و مپس از اتمام انرژی ان میتوان به راحتی با متصل کردن به شارژر و برق شهری انرژی مصرف شده آن را باز گرداند تا دوباره قابل استفاده شود.

 از معایب آن می توان به موارد زیر اشاره داشت:

 • عمر سیکلی بسیار پایین (حدود ۲۰سیکل کامل)
 • ظرفیت کم در برخی مدل‌ها
 • کاهش یافتن ظرفیت و ولتاژ پس از هر بار شارژ کردن
 • مناسب نبودن برای دستگاه‌های نیازمند جریان بالا به دلیل داشتن مقاومت درونی بالا
 • نیاز داشتن به شارژر مخصوص و سرعت شارژ بسیار پایین،
 • احتمال بسیار بالاتر نشت مواد داخلی نسبت به دیگر انواع باتری و کمیاب بودن

ویژگی‌های باتری آلکالاین

 • قیمت ارزان ‌:‌ این باتری‌ها با قیمت بسیار مناسب و پایینی در بازار عرضه می‌شوند.
 • ایمنی بالا :آلکالاین بعد از اتمام دور انداخته می ‌شود و به همین دلیل با شارژ مجدد و جریان برق سروکار ندارید. در نتیجه نگرانی بابت نوسانات برق، آسیب به باتری، عدم تطابق شارژر و… وجود ندارد.
 • دوست محیط زیست: آلکالاین فاقد جیوه و مواد سمی است و ضرری به طبیعت نمی ‌رساند. لذا می‌توان ‌این باتری را بازیافت کرد.
 • همیشه در دسترس: اگر احیانا در سفر باتری شما مشکل پیدا کند، تقریبا در هر شهری می‌توانید به سادگی ‌این باتری‌ها را تهیه کنید.

باتری آلکالاین AAs و AAAs معمول ترين نوع باتری آلكالاين هستند كه ولتاژ نامی هر سلول ‌این باتری‌ها در روزهای اول ۱.۵ و در روزهای بعدی ۱.۲ ولت است. عموما باتری‌های AAs به دلیل ولتاژ نامی حدود ۱.۲ ‌این باتری‌ها به صورت پکیج دسته بندی می‌شوند. مثلا ۳ تا از آنها را در يك پكیج قرار می دهند تا ولتاژ ۳.۳ ولت را تامين کند.

قابلیت شارژ مجدد

وزن
)گرم(

انرژی ذخیرهشده
(Wh)

انرژی ویژه
(Wh/Kg)

چگالی انرژی
(Wh/L)

 

ندارد

۱۳۵

۲۰.۸۳

۱۵۴.۳

۴۲۰

آلکالاین سایز  D

ندارد

۶۵

۹.۵۶

۱۴۷

۳۹۱

آلکالاین سایز  C

ندارد

۱۲

۱.۴۱

۱۱۷.۵

۳۶۵

آلکالاین سایز  AAA

ندارد

۲۴

۲.۶۰

۱۰۸.۳

۳۲۸

آلکالاین سایز  AA

 

تعریف CRM چیست ؟

helen بازدید : 116 چهارشنبه 29 ارديبهشت 1400 نظرات ()

یکی از موضوعات مهم در حوزه بازاریابی که در کسب و کارهای امروزی مورد توجه قرار می گیرد، مدیریت ارتباط با مشتری یا همان CRM است. در این مطلب تصمیم داریم در این خصوص بیشتر صحبت کنیم و بگوییم تعریف CRM چیست و چه کاربردی دارد.

قبل از تعریف CRM، شمایی از CRM را می توانیم در شکل زیر مشاهده کنیم، که در یک نگاه چرخه CRM را به نمایش می گ
نکته ای که پیش از شروع تشریح چرخه بالا باید به آن بپردازیم، این است که نباید مدیریت ارتباط با مشتری CRM را با یک نرم افزار یکسان دانست و با خریدن یک نرم افزار بگوییم ما سیستم مدیریت ارتباط با مشتری یا CRM را در سازمانمان داریم.

برخی هم هر ماه یکبار یک پیامک برای مشتریان ارسال می کنند و آن را CRM می نامند و در آخر برخی از شرکت ها لیستی از مشتریان و اطلاعات آن ها دارند و باز می گویند که ما سیستم CRM را داریم.

پس لازم است پیش از شروع مطلب بدانیم، که هیچ کدام از موارد بالا مدیریت ارتباط با مشتری یا همان CRM نیست.


پیش نیازهای سیستم مدیریت ارتباط با مشتری:

سازمانی که می خواهد یک سیستم مدیریت ارتباط با مشتری عالی داشته باشد، در ابتدا باید پیش نیازهایی را فراهم کند تا این سیستم بتواند به خوبی کار کند.

تصور کنید سازمانی بهترین سیستم مدیریت ارتباط با مشتری را راه اندازی کند، اما کارکنان آن سازمان با مشتری ها بدرفتاری کنند و اصول حرفه ای ارتباط با مشتری را بلد نباشند، این CRM به هیچ کاری نمی آید و به هیچ دردی نمی خورد.

لازم است سازمان ها از پیش، هم به کارکنان آموزش های لازم در خصوص برخورد با مشتری و اصول مذاکره را بدهند و هم سازمان را از لحاظ فیزیکی آماده کنند که مشتری در سازمان احساس مطلوبی داشته باشد.

 


در ادامه تعریف CRM، به معرفی چهار چرخه CRM می پردازیم. در صورتی که این موارد در داخل سازمان رعایت گردد، می توان گفت که CRM به صورت کامل در سازمان اجرا شده است.

 

گام اول: شناخت مشتری

اولین گام در اجرای یک سیستم مدیریت ارتباط با مشتری حرفه ای(تعریف CRM)، شناخت مشتری است. تا سازمانی نتواند مشتری های هدف خودش را به خوبی بشناسد، نمی تواند سهم مطلوبی از بازار را نصیب خودش کند.

در این قسمت لازم است، سازمان ها تعریف و بخش بندی مشتریان را داشته باشند و مشتری ها خودشان را به دسته های مختلف تقسیم بندی کنند. این تقسیم بندی می تواند براساس جنسیت، سن، تحصیلات، جغرافیا، محصولات مورد مصرف و ... باشد.

پس از تقسیم بندی مشتری ها، لازم است رفتارها و نیازهای هر دسته و بخش از مشتری ها شناسایی شود و دقیقاً بدانیم که هر بخش از مشتری ها چه نیازهایی دارند.

به عنوان مثال من مشتریانم را به مشتریان خانم و آقا تقسیم بندی می کنم و در بررسی هایی که انجام می دهم، متوجه می شوم که خانم ها بیشتر دوست دارند محصول الف را از من خریداری کنند و در کنار این محصول بیشتر بر روی گارانتی تمرکز دارند و آقایان به محصول ب علاقه نشان می دهند و برایشان قیمت و میزان تخفیف مهمتر است.

 

گام دوم: جذب مشتری

پس شناسایی و بخش بندی مشتری ها باید به سراغ جذب مشتری رفت. سازمانی که نتواند به اندازه کافی مشتری برای محصولاتش جذب کند، نمی تواند دوام بیاورد.

در این بخش باید با استفاده از روش های مختلف فروش و ترویج محصول، اقدام به جذب مشتری کرد.

 

برخی از این راهکارها شامل موارد زیر است:

بازاریابی مستقیم:

یکی از بهترین روش های جذب مشتری است. وقتی من به عنوان فروشنده لوازم مصرفی شرکت های خودرو ساز، وارد نمایشگاه خودرو می شوم و مستقیماً با مدیران شرکت ها صحبت می کنم بازاریابی مستقیم انجام داده ام.


مذاکره:

یکی از موضوعاتی که در این گام مطرح است، هنر مذاکره و متقاعدسازی است. مذاکره کننده های شرکت ها باید با اصول حرفه ای مذاکره و متقاعدسازی آشنا باشند تا بتوانند مشتریان را بهتر و بیشتر به خرید ترغیب کنند.


تبلیغات:

تبلیغات می تواند به ما کمک کند تا چالشی را در ذهن مشتری بالقوه ایجاد کنیم و بوسیله آن، ما هم در زمره انتخاب های مشتری قرار بگیریم.

 

گام سوم: حفظ مشتری

تا به اینجا با کمک چرخه مدیریت ارتباط با مشتری توانسته ایم، مشتری را جذب سازمان کنیم. قسمت مهم ارتباط با مشتری این است که بتوانیم این مشتری را به عنوان یک مشتری وفادار در سازمان حفظ کنیم.

اگر سازمان نتواند مشتری را حفظ کند مطمئناً نمی تواند دوام بیاورد.

 

برای حفظ مشتری موارد زیر پیشنهاد می شود:

اندازه گیری رضایت مشتریان:

سازمان ها باید بصورت سیستماتیک و نظامند اقدام به نظرسنجی و اندازه گیری رضایت مشتریان، آن هم بصورت صحیح کنند تا بتوانند متوجه بشوند، عوامل رضایت و نارضایتی مشتری ها چیستند. یکی از ابزارهایی که در این مسیر می تواند بسیار کمک رسان باشد، استاندارد ایزو 10004 است.


مدیریت شکایات مشتریان:

رسیدگی به شکایات مشتریان یکی از بخش های مهم ارتباط با مشتریان است و سازمانی که به این بخش اهمیت ندهد، محکوم به نابودی است.

در این قسمت هم مانند اندازه گیری رضایت مشتریان سازمان ها باید فرآیندی نظامند و سیستماتیک اجرا کنند تا بتوانند به خوبی شکایات مشتریان را دریافت کرده و به خوبی به آن ها رسیدگی کنند تا رضایت مشتری جلب شود. ابزار پیشنهادی برای مدیریت شکایات مشتریان ایزو 10002 است.


برنامه های وفاداری و باشگاه مشتریان:

سازمان ها باید تلاش کنند تا مشتریان وفادار بیشتری داشته باشند. برای داشتن مشتری وفادار که خود فردی مبلغ و معرف برای سازمان خواهد بود و مشتری های دیگر را به سازمان معرفی می کند، ابزارهای مختلفی وجود دارد که یکی از بهترین ها، باشگاه مشتریان است.

در باشگاه مشتریان تلاش می شود با اقدام هایی که انجام می شود و براساس تعامل مشتری با سازمان امتیازهایی به مشتری داده شود که این امتیازها برای مشتری هیجان انگیز بوده و او را به سازمان وفادار می کند.

 

گام چهارم: توسعه مشتری

سازمان ها باید تلاش کنند در مسیر اجرای CRM مشتریان خودشان را توسعه بدهند. این توسعه می تواند با افزایش تعداد مشتریان باشد و یا می تواند با افزایش میزان خرید یک مشتری باشد.

خرید فالوور اینستاگرام ارزش دارد ؟

helen بازدید : 119 چهارشنبه 08 بهمن 1399 نظرات ()

به گزارش اقتصادآنلاین ؛  افزایش فروش و پیشرفت کسب‌وکار، در اینستاگرام به عوامل مختلفی بستگی دارد، اما یکی از مهم‌ترین عواملی که می‌توان به آن اشاره کرد تعداد فالوور و دنبال کننده یک پیج می‌باشد.

بالا بودن میزان فروش و یا بازدید تبلیغات شما همه به تعداد فالوور ها بستگی دارد، و هر چه میزان لایک، ویو و کامنت پست‌های شما بالاتر باشد، بدون شک به افزایش درآمد شما کمک خواهد کرد.

بالا بودن تعداد فالوور در اینستاگرام به پیج ها اعتبار می‌بخشد و همین اعتبار باعث می‌شود تا حس اطمینان در بین کاربران افزایش پیدا کند و در نهایت با خیال راحت‌تری از خدمات شما استفاده و یا از محصولات شما خریداری کنند.

در این مطلب قصد داریم در مورد خرید فالوور اینستاگرام گلدفالوور و واقعیت‌های آن صحبت کنیم، پس اگر قصد دارید فالوور بخرید، ما به شما پیشنهاد می‌کنیم که قبل از انجام دادن آن، حتماً این مطلب را بخوانید تا با اطلاعات بیشتری خرید فالوور را انجام دهید، پس با ما همراه باشید.

واقعا خرید فالوور اینستاگرام با ارزش است؟

معمولاً صفحاتی در اینستاگرام که دارای تعداد فالوور بیشتری هستند اعتبار بیشتری را در بین کاربران نیز دارند که همین امر باعث می‌شود تا اکثر پیج ها به خرید فالوور اینستاگرام رو بیاورند و از آن برای پیشرفت کسب و کار خود استفاده کنند.

 این خرید به دلیل این است که افزایش تعداد فالوور پیج به صورت ارگانیک و طبیعی کار بسیار دشواری است و تنها راه آسان و بدون دردسر برای افزایش تعداد فالوور و اعتبار بخشیدن به پیج خرید فالوور می‌باشد.

تاثیر فالوور واقعی در کسب و کار اینترنتی

بدون شک تأثیر وجود فالوور واقعی در پیج های اینستاگرام به دلیل انجام دادن تعامل و اشتراک‌گذاری پست‌های مختلف یک پیج بسیار اهمیت دارد و باعث می‌شود صفحه مورد نظر هم از لحاظ فروش و هم از لحاظ جذب فالوور پیشرفت زیادی را تجربه کند.

اولین موردی که کاربران بعد از باز کردن یک پیج به آن توجه می‌کنند تعداد فالوور ها و میزان لایک و کامنت آن است و هر چقدر میزان این موارد بالاتر باشد درصد فالو کردن و خرید کاربر افزایش می‌یابد.

 اگر قصد خرید فالوور  از گلدفالوور یا جی فالوور دارید حتماً فالوور واقعی خرید کنید زیرا هر کدام از آنها علاوه بر دنبال کردن شما می‌توانند در جذب فالوور نیز به شما کمک کنند و درصد دیده شدن پیج را افزایش دهند.

ابزارهای لازم جهت تعمیرات موبایل

helen بازدید : 113 چهارشنبه 08 بهمن 1399 نظرات ()

معرفی ابزارهای موردنیاز تعمیرات موبایل

 

 

ابزارهای تعمیرات موبایل گسترده بوده و تعمیر و عیب‌یابی هر یک از قطعات موبایل نیازمند ابزارهای خاصی می‌باشد.

به گزارش ایسنا، بنابراعلام فنون برق، شناخت ابزارهای تعمیرات موبایل و استفاده صحیح از آنها تاثیر مستقیمی بر کیفیت کار دارد.

متاسفانه بسیاری از تعمیرکاران موبایل بدون شناخت و آگاهی از ابزارهای تعمیرات موبایل، کاربرد و طریقه کار آنها اقدام به عیب‌یابی و تعویض قطعات موبایل کرده و در بسیاری از موارد به دلیل استفاده نامناسب از ابزارهای مربوطه یا فشار و زور آسیب‌های بیشتری به قطعه وارد می‌کنند.

بنابراین شناخت ابزارهای لازم جهت تعمیرات موبایل یکی از مهم‌ترین موضوعاتی است که تعمیرکار حرفه‌ای موبایل می‌بایست پیش از ورود به بازار کار تعمیرات موبایل با آن آشنا شود.

ابزارهای لازم جهت تعمیرات موبایل:

در صورتی‌ که قصد دارید به‌ صورت حرفه‌ای وارد بازار کار تعمیرات موبایل شوید باید در ابتدا با ابزارهای لازم برای تعمیرات موبایل آشنا شوید. در ادامه به معرفی مهم‌ترین و پرکاربردترین ابزارهای تعمیرات موبایل می‌پردازیم:

لوپ

لوپ یکی از مهم‌ترین ابزارهای تعمیرات موبایل است. این ابزار باعث می‌شود تا برد گوشی را با زوم بسیاری بالایی دیده و بهتر بتوانیم قطعات برد موبایل را عیب‌یابی و تعمیر نماییم. یاکسون از برندهای معروف لوپ در بازار است.

آچار و پیچ‌گوشتی

آچار و پیچ‌گوشتی از ابزارهای مورد نیاز برای تعمیرات هر وسیله‌ای می‌باشند. پیچ‌گوشتی‌هایی که  خاصیت آهنربایی دارند برای تعمیرات موبایل مناسب‌تر می‌باشند. آچار آیفون، آچار چارسو، آچار ۲ سو، آچار ۲ سو، آچار T۶، آچار T۵ نمونه‌ای از آچارهای پرکاربرد در این زمینه است.

منبع تغذیه

این ابزار همانند باتری عملی کرده و از آن‌ جهت شارژ کردن باتری موبایل، تست جریان کشی گوشی‌های خاموش، آب‌خورده و …استفاده می‌شود. منبع تغذیه ۱۵ ولت ۲ آمپر برای کار تعمیرات موبایل مناسب است.

 

هیتر

از دیگر ابزارهای بسیار کاربردی جهت تعمیرات موبایل هیتر می‌باشد. کارایی هیتر در تعمیرات موبایل گسترده بوده و از آن برای موارد بسیاری استفاده می‌شود.  از این ابزار برای جداکردن تاچ، تعویض سوکت شارژ، کانکتور سیمکارت و انواع دیگر کانکتورها، تعویض آی سی‌های خراب و بسیاری از دیگر قطعات موبایل استفاده می‌شود.

هویه

هویه انواع مختلفی داشته و کاربردهای مختلفی در تعمیرات موبایل دارد. هویه SMD دوبل از انواع هویه مورد استفاده در تعمیرات موبایل است و به کمک آن قطعاتی همچون خازن، مقاومت، سلف و دیو برداشته می‌شود. به‌ طورکلی قطعاتی که دوپایه دارند به کمک این هویه قابل تعویض هستند.

هویه قلمی از انواع دیگر هویه می‌باشد که به دو نوع معمولی و قابل تنظیم تقسیم می‌شود. از هویه قابل تنظیم برای کارهایی همچون لحیم کردن قطعات ریز استفاده می‌شود.

مالتی متر

از دیگر ابزارهای مورد نیاز برای تعمیرات موبایل مالتی متر می‌باشد. از مالتی متر جهت تست مسیرهای موبایل، تست قطعات موبایل و غیره استفاده می‌شود. برای تعمیرات موبایل نیازی به مالتی متر پیشرفته نبوده و با مالتی متر معمولی نیز می‌توان به عیب‌یابی و تعمیر موبایل پرداخت.

· تستر و شوک دهنده باتری

· دستگاه سپراتور

· التراسونیک

· تیغ و کاتر

· اسپاتول و قاب بازکن

· پد نسوز

· چسب تعمیرات

· حلال چسب

· خمیر قلع

· قلع کش

· روغن لحیم

· سیم لحیم

· مایع التراسونیک

· خمیر فلکس

· شابلون

· سشوار صنعتی

· لامپ UV

· آی‌اسکلک

· قاب کش

· ساکشن کاپ 

· و غیره

از دیگر ابزارهای مورد نیاز برای تعمیر موبایل می‌باشد.

برای خرید تمامی لوازم های تعمیرات موبایل روی عکس زیر و لوگو سایت ابزارک موبایل کلیک کنید.

مقایسه دستگاه لیزر دایود

helen بازدید : 114 پنجشنبه 25 دي 1399 نظرات ()

مقایسه دستگاه لیزر دایود با دیگر دستگاه‌های مشابه

از لحاظ روش کار و نحوه استفاده و نحوه خرید و فروش دستگاه لیزر دایود را با دیگر دستگاه‌های لیزر مانند الکساندرایت یا ان دی یاگ مقایسه کرد که از جمله می‌توان به قدرت حذف مو، عوارض ایجاد کننده و مدت پاک بودن پوست اشاره کرد. در تحقیقاتی که در موسسه‌های مختلف در جهان انجام شد مشخص گردید که استفاده از دستگاه لیزر دایود برای انواع پوست‌ها کارآیی خواهد داشت و این بدین معناست که دیگر نیازی به استفاده از روش‌های دیگر برای حذف موهای زائد نیست. گفتنی است که دستگاه‌های ان دی یاگ و الکساندرایت به خوبی نتوانستند برای پوست‌های مختلف کارآیی درستی از خود نشان دهند.

همچنین در دیگر تحقیقات معین شد که استفاده از لیزر دایود درد بیشتری نسبت به دو نوع دیگر بر بدن وارد می‌کند، البته ناگفته نماند که این درد شدت زیادی نداشته و صرفاً فقط از دو نوع عنوان شده بیشتر بوده است. همچنین در خصوص عوارض به جا مانده از سه دستگاه‌ لیزر دایود، الکساندرایت و ان دی یاگ؛ باید گفت که تقریباً عوارض ایجاد شده مشابه به هم بوده است و هیچ یک از این سه دستگاه عملکرد بدتری نسبت به دیگری نداشته است. هر چند در خصوص عوارض ایجاد شده توسط لیزر دایود، گزارش‌های کمتری ارسال شده است.

مدت ماندگاری نیز در دستگاه دایود بیش از 6 ماه تخمین زده شد، این در حالی است که در دو دستگاه دیگر حداکثر بعد از 3 تا 4 ماه باید دوباره از دستگاه لیزر جهت رفع موهای زائد استفاده شود. به طور کلی با توجه به شواهد می‌توان گفت که از هر لحاظ دستگاه لیزر دایود برتری محسوسی نسبت به دیگر دستگاه‌های لیزر داشته است و همین امر به دلیل محکمی برای خرید دستگاه لیزر دایود الکس تبدیل شده است.

محدودیت‌های استفاده از لیزر دایود

شاید این سوال برایتان پیش آمده باشد که آیا همه‌ی افراد می‌توانند از لیزر دایود برای پاک‌سازی پوست استفاده کنند یا خیر. در پاسخ به این دغدغه؛ باید عرض کنیم به دلیل فناوری‌های خوبی که در این دستگاه وجود دارد، حتی از سن 7 سال نیز می‌توان از این لیزر مو استفاده کرد. فقط افرادی که در ادامه به آن اشاره می‌کنیم حق استفاده از دستگاه لیزر مو را ندارند:

– خانم‌های باردار یا شیرده. اگر چه امروزه این دسته از خانم‌ها نیز به لیزر مو می‌پردازند اما توصیه می‌کنیم که حدالامکان این کار را انجام ندهند.

– افرادی که از بیماری‌های خاصی رنج می‌برند که ممکن است لیزر پوست حالشان را وخیم کند نیز نباید با چنین دستگاه‌هایی کار کنند.

– افرادی که حساسیت پوستی دارند نیز بهتر است قبل از انجام دادن هر کاری با دکتر پوست و مو مشورت کنند. در صورت استفاده بدون در نظر گرفتن موارد مراقبتی ممکن است عوارض سختی در انتظار این افراد باشد.

لباس فرم چیست ؟

helen بازدید : 113 شنبه 13 دي 1399 نظرات ()


یونیفرم چیست ؟

 یونیفرم یا لباس فرم کار به لباسی گفته می‌شود که با توجه به نوع سلیقه‌، نوع فعالیت شغلی‌، شرایط آب و هوایی‌، ویژگی‌های مورد نیاز برای یونیفرم مورد انتخاب قرار بگیرد‌. در این مطلب به تمامی مزیت‌های پوشیدن لباس فرم کار و استفاده از یونیفرم مناسب اشاره می‌شود‌.
اما به صورت کلی می‌توان گفت خرید یونیفرم برای شما علاوه بر ضرورتی که در محل کار ایجاد می‌کنند‌. می‌تواند کاهش آسیب دیدگی از خطرات احتمالی شغل شما را به همراه بیاورد و حافظ جان شما باشد.
البته این نکته نیز قابل اهمیت است که خرید یونیفرم تنها برای ایمنی نیست بلکه خرید یونیفرم برای متحد شدن کارکنان‌، هم شکل شدن کارکنان‌، شناخته شدن کارکنان توسط مشتری‌ها و برای ایجاد نظم و آراستگی نیز مورد استفاده قرار می‌گیرد‌.
در واقع می‌توان گفت خرید یونیفرم تنها خرید یک لباس فرم کار نیست بلکه هزاران مزیت به همراه خود دارد‌. که باعث آسودگی و راحتی شما خواهد شد‌.
 
درباره طراحی یونیفرم  این نکته وجود دارد که با پیشرفت نساجی‌، طراحی یونیفرم و لباس فرم کار روز به روز پیشرفته تر و دارای تنوع بیشتری می‌شود‌. به صورتی که شما هنگام خرید یونیفرم با طرح‌ها و رنگ‌های متنوع لباس فرم کار روبرو خواهید شد‌. و می‌توانید باب سلیقه فردی و با توجه به بررسی شغل خود خرید یونیفرم و لباس فرم اداری مناسب خود را انجام دهید‌.

نماشویی ساختمان چگونه انجام می شود؟

helen بازدید : 117 جمعه 14 آذر 1399 نظرات ()
شما در مواجه با یک ساختمان، اولین چیزی که می بینید نمای ساختمان است و اگر نمای ساختمانی که دارید مشاهده می کنید، تمیز باشد لذت می برید و اگر کثیف باشد، آن چنان که باید به دل نمی نشیند.

به گزارش اخبار ساختمان، نماشویی ساختمان یکی از کار هایی است که باعث تمیزی و درخشندگی نمای ساختمان می شود.

نماشویی ساختمان چیست؟

شما چه بخواهید و چه نخواهید، نمای ساختمان شما کثیف خواهد شد؛ نمای ساختمان ممکن است به دلایل مختلفی مانند مدفوع پرندگان، ریختن مصالح، آب باران و گرد و خاک آلوده شود. به همین خاطر است که امروزه نماشویی ساختمان مورد توجه صاحبان املاک قرار می گیرد و هر چند مدت یک بار این کار انجام می شود. دقت داشته باشید که برای نماشویی ساختمان باید کار خود را به یک نماشوی زبر دست و کار بلد بسپارید.

نماشویی همانطور که از اسمش پیداست به معنای شستن ظاهر و نمای ساختمان است که توسط راپل کار یا افرادی که روی داربست می روند انجام می شود. نماشویی با طناب بسیار به صرفه تر، با کیفیت بالاتر، هزینه کمتر و امنیت بیشتر انجام می شود و از داربست بسیار بهتر و پر طرفدار تر است.

 نماشویی ساختمان چگونه انجام می شود؟

نماشویی ساختمان بستگی به ظاهر آن دارد؛ اگر شیشه ای باشد روش انجام کار متفاوت است، اگر سنگی باشد با دیگر روش ها تفاوت دارد و ... پس نمی توان گفت که از یک روش خاص برای همه نماشویی ها استفاده می شود؛ اما نکته لازم به ذکر این است که شما می توانید از هنر راپل کاری (کار در ارتفاع با طناب ) استفاده کنید و فرقی در شیشه ای، سنگی و ... بودن نمای ساختمان نمی کند.

همانطور که گفته شد امروزه و با توجه به قیمت راپل کاری که بسیار هم ارزان قیمت تر از سایر روش ها مانند داربست یا بالابر است، اکثر کارفرما ها از هنر راپل کاری استفاده می کنند. اکثرا شستشوی نما در کرج ، تهران و دیگر شهر های ایران هم با همین روش راپل کاری انجام می شود و این روز ها خیلی کمتر به سمت نصب داربست و یا استفاده از بالابر می روند.

روش انجام نماشویی یکی از چیز های مهمی است که باید قبل از انجام هر کاری در نظر داشت؛ اگر روش درست را انتخاب نکنید، در آخر نه تنها نمای ساختمان خود را شستشو نکردید، بلکه آسیبی جدی به نمای ساختمان خود وارد کرده اید. برای مثال نمای ساختمان شما آجری است اما روش انجام کار به صورت شستشوی نمای سنگی باشد. طبیعی است که نمای آجری شما بعد از شستشو بسیار ضربه می بیند و با این کار شما ضرر بزرگی به نمای ساختمان خود زدید و در نتیجه از ارزش خواهد افتاد.

منهول فاضلابی چیست؟

helen بازدید : 111 یکشنبه 09 آذر 1399 نظرات ()

منهول فاضلابی چیست؟

منهول فاضلاب همان منهول هایی است که در خطوط انتقال فاضلاب وپکیجهایتصفیهفاضلاب نصب شده و برای دسترسی و زهکشی خطوط فاضلاب استفاده می شود. منهول فاضلاب اکنون از مواد پلی اتیلن ساخته شده می شود اما جنس های مختلف دیگری نیز برای ساخت منهول فاضلاب استفاده می شود که در ادامه به آنها پرداخته می شود.

 در حال حاضر هنوز هم از منهول فاضلاب بتنی و آجری نیز استفاده می شود اما این نوع منهولفاضلاب محبوبیت خود را در دنیای امروز و با رشد فناوری های جدید تولید منهول فاضلاب از دست داده اند و پیمانکاران و مجریان طرح های انتقال فاضلاب به استفاده بیشتر از منهول های پلی اتیلن روی آورده اند.

منهول فاضلابی پلی اتیلن

در شبکه انتقال فاضلاب برای اتصال چندین خط لوله فاضلاب و برای ایجاد مسیر‌های مختلف در زیرساختفاضلابی و در سیستم مخابراتی برای دسترسی به مسیرهای کابل زیرسطحی از منهول پلی اتیلن استفاده می شود. منهول های پلی اتیلن تولید شده در دو نوع سنتی و پیش ساخته، هر کدام مزیت خاص خود را دارند.

برای بکارگیری هر یک از این  منهول ها می توانید از تیمکارشناسیشرکتاوژنمشاوره دریافت کنید. شرکت اوژن طراحی، تولید کننده و تامین کننده انواع منهول، منهول پلی اتیلنی، منهول بتنی پیش ساخته بوده و پیاده سازی و راه اندازی آن را با کیفیت بالا انجام می دهد. تا به امروز پیاده سازی منهول پلی اتیلن در شرکت های گاز و نفتی، پتروشیمی، نیروگاه ها و خطوط انتقال صورت گرفته است.

 

سایت: http://ozhen.co/

تماس : ۹۱۳۰۰۲۰۴ - ۰۲۱

ایمیل: info@ozhen.co

بهترین روش جوان سازی پوست صورت

helen بازدید : 132 جمعه 30 خرداد 1399 نظرات ()

بهترین روش های جوانسازی پوست صورتبه گزارش گروه وبگردی باشگاه خبرنگاران جوان،پوست ما نیاز به توجه زیادی دارد تا جوان، سفت تر و فربه تر بماند. جوانسازی پوست صورت کار ساده ای نیست و شما نمی توانید روند طبیعی پیری را متوقف کنید، اما می توانید با کم کردن چین و چروک و کم کردن سرعت تشکیل چروک های جدید با آن مقابله کنید.

بهترین روش جوان سازی پوست صورت

در این مطلب، چند روش متداول برای جوانسازی پوست، برطرف کردن چین و چروک‌های ریز، اسکارها، تیرگی‌های ناجور و سایر عیب‌های جزئی را به شما یاد می‌دهیم.
۱- بوتاکس برای جوانسازی پوست صورت

تزریق بوتولینوم توکسین، با نام‌های تجاری بوتاکس، دیسپورت و زئومین، نسبتا بدون عوارض ناخوشایند بوده، خطرات بسیار کمی داشته و نیازی به دوره‌ ی ریکاوری ندارد، ضمنا این شیوه در برطرف کردن موقتی چین و چروک‌های ریز صورت، گردن و پیشانی موثر است. کاربرد بوتاکس در جوانسازی پوست صورت بعد از گذشت یک مدت زمانی خود را نشان می دهد.
۲- فیلرهای بافت نرم

در این روش، فیلرهای بافت نرم به زیر پوست تزریق شده و می‌تواند استخوان گونه را برجسته‌تر کرده، خط آرواره را پُر کند، اسکارهای به جا مانده از آکنه یا جراحی را محو کرده، گونه‌های فرو رفته و گودی چشم‌ها را پُر کند.

همچنین می تواند خطوط افقی صورت را محو کند، لب‌ها را برجسته کرده و خطوط نازولابیال یا خط خنده را که خطوط عمیقی هستند که از بیرون پر‌ه‌های بینی به سمت گوشه‌های دهان کشیده می‌شوند، پُر کند.

بعضی از فیلرها مانند اسید هیالورونیک و اسید پلی ال لاکتیک، نهایتا توسط بدن جذب می‌شوند. سایر فیلرها حاوی دانه‌های ریز مواد جامد معلق در ژل هستند. این ژل به مرور زمان جذب شده و دانه‌ها زمینه‌ی رشد کلاژن را تشکیل می‌دهند و برای جوانسازی پوست صورت استفاده می شود.
۳- جوانسازی پوست صورت با لایه بردارهای شیمیایی

از این روش برای برطرف کردن چین و چروک و جوانسازی پوست،یک محلول اسیدی،معمولا گلیکولیک اسید یا تری کلرواسیتیک اسید روی پوست مالیده شده، سلول‌های پوست را شل کرده و لایه‌های بالایی اپیدرمیس را بر می‌دارد. تاثیر این روش بر اساس عمق نفوذ ماده‌ی لایه‌ بردار متفاوت است که نوع و قدرت محلول مورد استفاده، آن را تعیین می‌کند.، لکه‌های پیری، بد رنگی، جلوگیری از رشد بافت‌های مستعد سرطانی شدن و محو کردن اسکارهای سطحی استفاده می‌شود.

لایه برداری برای جوانسازی پوست

۴- میکرودرمابراسیون (لایه برداری مکانیکی پوست)

در این نوع از روشهای جوان سازی پوست صورت ، پزشک یا کارشناس زیبایی، ناحیه‌ای را با اندکی کریستال هیدروکسید آلومینیوم سمباده می‌کِشد تا پوست، ظاهری شفاف‌تر و یکدست‌تر پیدا کند. این روش هزینه‌ای نسبتا مناسب دارد و به ریکاوری هم نیازی نیست.

آیا از فواید و مراحل میکرودرم آگاهی دارید؟ حتما این مقله را بخوانید!

۵- میکرونیدلینگ برای جوانسازی پوست صورت

در این تکنیک، پزشک وسیله‌ای برقی (یا با باطری) را که دارای سوزن‌های بسیار ریز و تیز است مکررا وارد پوست می‌کند که البته اینگونه که ممکن است به نظر برسد، دردناک نیست.

این سوزن‌ها آسیب‌های ریزی در پوست ایجاد می‌کنند که موجب افزایش تولید کلاژن و الاستین در پوست می‌شود. قبل یا بعد از سوزن زدن می‌توان از موادی چون اسید هیالورونیک یا اسید اسکوربیک استفاده کرد تا ماده عمیق‌تر نفوذ کند. این روش نسبتا بی‌خطر و کم هزینه است.

منبع : https://www.yjc.ir/fa/news/6487934/%D8%A8%D9%87%D8%AA%D8%B1%DB%8C%D9%86-%D8%B1%D9%88%D8%B4-%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D8%AC%D9%88%D8%A7%D9%86%D8%B3%D8%A7%D8%B2%DB%8C-%D9%BE%D9%88%D8%B3%D8%AA-%D8%B5%D9%88%D8%B1%D8%AA

تعداد صفحات : 6

تبلیغات
ــــــــــــــــ ــــــــــــــــ ــــــــــــــــ ــــــــــــــــ ــــــــــــــــ ــــــــــــــــ
Rozblog.com رز بلاگ - متفاوت ترين سرويس سایت ساز
اطلاعات کاربری
 • فراموشی رمز عبور؟
 • آمار سایت
 • کل مطالب : 53
 • کل نظرات : 0
 • افراد آنلاین : 1
 • تعداد اعضا : 0
 • آی پی امروز : 3
 • آی پی دیروز : 3
 • بازدید امروز : 14
 • باردید دیروز : 5
 • گوگل امروز : 0
 • گوگل دیروز : 0
 • بازدید هفته : 43
 • بازدید ماه : 318
 • بازدید سال : 7,126
 • بازدید کلی : 15,438